Maszyny do czyszczenia kanałów wentylacyjnych

Niezawodne maszyny do czyszczenia wentylacji: Maszyny pneumatyczne P-25 i P-40

Maszyny pneumatyczne to urządzenia cieszące się największym zainteresowaniem i zaufaniem klientów. Ich wybór jest podyktowany przede wszystkim wysoką skutecznością oraz łatwością obsługi. Pneumatyczna maszyna do czyszczenia kanałów wentylacyjnych jest pozwala na szybkie i skuteczne usuwanie zanieczyszczeń ze ścian kanałów niezależnie od ich przekroju czy średnicy. Oferowane maszyny o napędzie pneumatycznym są wyposażone w kołowrotek z dwukierunkowym silnikiem szczotkowym. Są one standardowo wyposażone w przełącznik do zmiany kierunku obrotów szczotki ręcznie. Automatyczne przełączanie sterowania w obu kierunkach z zegarem jest dostępne jako wyposażenie dodatkowe. Inne akcesoria to T-Adapter do kanałów prostokątnych, centrujący dla przewodów o większej średnicy. To przekłada się na kompleksową ofertę maszyn do wentylacji, dzięki którym możesz zadbać o czystość i bezpieczeństwo przewodów wentylacyjnych w obiektach mieszkalnych, użytkowych, przemysłowych, a także komercyjnych. 

Maszyna czyszcząca P-25

Długość przewodu czyszczącego: 25m

Maszyna P-25 system do kanałów prostokątnych

Długość przewodu czyszczącego 25 m

Maszyna czyszcząca P-40

Długość przewodu czyszczącego: 40m

Maszyna PDW

Maszyny z serii PDW są to pochodne od maszyn P25 i P-40 ze zintegrowaną funkcją mycia na mokro, konstrukcja ramy wykonana jest ze stali nierdzewnej. Urządzenia idealnie nadają się do czyszczenia wentylacji technologicznej mocno tłuszczowej, specjalne dysze natryskują roztwór chemiczny na szczotkę powodując większą skuteczność usuwania tłustych złogów i innych zanieczyszczeń. Maszyna posiada możliwość czyszczenia z podaniem chemii w formie piany, zwykłego szczotkowania, spłukiwania i funkcję dezynfekcji. W ofercie występują maszyny z 25 i 35 metrowym przewodem.

Maszyna czyszcząca E-20

E-20 na 20-to metrowej rolce to idealne urządzenie do czyszczenia małych przewodów o średnicy do 400mm. Jego niewielkie rozmiary i koła obrotowe pozwalają na łatwe manewrowanie w ciasnych miejscach. Aluminiowa rama i kompaktowy bezszczotkowy silnik elektryczny waży zaledwie 30 kg i należy do najlżejszych elektrycznych maszyn szczotkujących na rynku.

Sprzęt jest przyjazny dla użytkownika (pilot bezprzewodowy jest opcjonalny).

Maszyna czyszcząca E-30

E-30 na 30-to metrowej rolce to idealne urządzenie do czyszczenia małych przewodów o średnicy do 400mm. Jego niewielkie rozmiary i koła obrotowe pozwalają na łatwe manewrowanie w ciasnych miejscach. Aluminiowa rama i kompaktowy bez-szczotkowy silnik elektryczny waży zaledwie 40 kg i należy do najlżejszych elektrycznych maszyn szczotkujących na rynku.

Sprzęt jest przyjazny dla użytkownika (pilot bezprzewodowy jest opcjonalny).

Zestawy maszyn E - Box

Idealne rozwiązanie dla elastycznych napędów, urządzenie przeznaczone do czyszczenie kanałów w systemie HVAC, czyszczenia instalacji spalinowych i przewodów kominowych. Dużą zaletą maszyny są małe gabaryty (długość 400mm, szerokość 390 mm, wysokość 215 mm, waga tylko 7 kg), wyposażona jest w uchwyt wiertarski Ø2 – Ø13mm obracający sie w obu kierunkach, max długość stosowanego napędu do 20 m. Posiada bezstopniową regulację obrotów 200-1100 obr/m regulowaną przewodowym pilotem ( bezprzewodowe sterowanie występuje opcjonalnie), bardzo niskie zużycie energii 360-500 W.

Maszyna EDW

EDW – jest to rozbudowana wersja maszyny E-20 wyposażona o dodatkowe urządzenie generujące i podające za pomocą specjalnej dyszy środek pianowy na szczotkę, idealne urządzenie do czyszczenia małych przewodów wentylacji technologicznej np. tłuszczowej o średnicy do 400mm. W ofercie cztery rodzaje maszyn: EDW 15 długość przewodu czyszczącego 15m, EDW 15 ze stalową konstrukcją ramy, EDW 20 długość przewodu czyszczącego 20m i EDW 20 ze stalową ramą.

Kompresor Kaeser Premium 450/40

Firma Pressovac zaleca kompresor Kaeser Premium 450/30 do maszyn pneumatycznych

P-25, P-40 i PDW

  • wydajność 370 l./min.
  • przyłącze elektryczne 230 V / 10 A
  • max. ciśnienie: 10 bar
  • poziom hałasu: 66 dB A
  • zbiornik ciśnieniowy: 40 litrów
  • wymiary ( dł. x szer. x wys. ): 870 mm x 560 mm x 590 mm
  • waga: 66,0 kg

Jaka powinna być maszyna do czyszczenia wentylacji?

Czyszczenie wentylacji powinno przebiegać sprawnie i przynosić wymierne rezultaty w postaci wolnych od zanieczyszczeń kanałów i przewodów wentylacyjnych. Pneumatyczne maszyny do czyszczenia kanałów wentylacyjnych zapewniają wysoką skuteczność, przy jednoczesnym uniwersalnym charakterze systemu czyszczącego – bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku wentylacji w różnych obiektach, a dzięki akcesoriom dodatkowym mogą być dostosowywane do indywidualnych potrzeb. 

Dobra maszyna do czyszczenia wentylacji powinna oferować łatwą i intuicyjną obsługę. O ile proces czyszczenia każdorazowo należy powierzyć ekspertom, o tyle obsługa samej maszyny do wentylacji nie powinna być nadmiernie absorbująca, a jej przygotowanie do pracy zbyt czasochłonne. 

Maszyny do wentylacji: Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z urządzeniami Pressovac Ltd. 

Pressovac Ltd., którego mamy przyjemność być autoryzowanym przedstawicielem w Polsce oferuje szeroki wybór maszyn do wentylacji. Oferowane maszyny do czyszczenia kanałów wentylacyjnych cechują się uniwersalnym charakterem, który idzie w parze z niezwykłą prostotą i skutecznością systemu czyszczącego. W praktyce wybór maszyn Pressovac Ltd. przekłada się na poprawę efektywności procesu czyszczenia i jego znaczące przyspieszenie. 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z oferowanymi urządzeniami, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze najbardziej optymalnego systemu do czyszczenia wentylacji.