ROBOT DO CZYSZCZENIA WENTYLACJI

System inspekcji TV

Kamery są dobrym narzędziem do kontroli czystości przewodów wentylacyjnych. Firma Pressovac Ltd. posiada w sprzedaży trzy różne systemy inspekcji kanałów do różnych zastosowań.

Pojazd Robotic

Pojazd Robotic posiada wbudowaną kolorową kamerę główną z sześcioma punktami jasnego światła LED do zapewnienia wyraźnego obrazu na żywo wewnątrz kanałów. Kamera cofania z jednym światłem LED jest przydatna przy odwracaniu pojazdu. Promień działania urządzenia w przewodzie wentylacyjnym to 25 m. Robotic może być wykorzystywany do przewodów o średnich i dużych rozmiarach.

Cyfrowe urządzenie rejestrujące

Pojazd Robotic i ręczny system kamer obsługiwany jest za pomocą cyfrowego urządzenia rejestrującego. Urządzenie to jest lekkie i poręczne, wyposażone w 7″ ekran TFT LCD, służący do sterowania robotem. Zapis odbywa się na karcie SD, na której można również przechowywać zdjęcia i materiały wideo. Standardowe wyjście wideo jest w formacie MPEG, a zapis zdjęć w formacie JPEG.

Kamera ręczna

Ręczna kamera inspekcji posiada w sondzie wbudowane diody LED, które dostarczają odpowiedniego oświetlenia wnętrza przewodów podczas nagrania na żywo. System ten może być używany w małych i średnich kanałach.

Mini Kamera

Mini kamera inspekcji kanałów jest wyposażona w dwanaście diod LED umieszczonych wokół kolorowej kamery w celu dostarczenia doświetlonych nagrań na żywo z wnętrza przewodów. Mini kamera przeznaczona jest do inspekcji przewodów elastycznych . Urządzenie jest przenośne, bardzo lekkie i funkcjonalne. Wbudowany ekran 3,5 „TFT LCD pokazuje ostry i kolorowy obraz z wnętrza przewodów. Kamera ta pozwala na nagrywanie wideo na żywo, wysyłanie obrazu bezpośrednio do telewizora lub komputera, a także na robienie zdjęć.

Robot do czyszczenia wentylacji: Niezawodny w każdych warunkach 

Skuteczne czyszczenie wentylacji może wymagać zastosowania systemów inspekcji TV. Robot do czyszczenia wentylacji to niezawodne narzędzie do kontroli czystości i drożności przewodów wentylacyjnych, które pozwala na ocenę skali ich zanieczyszczenia oraz dobór adekwatnego narzędzia od usuwania zanieczyszczeń. 

Systemy inspekcji TV są dostępne w wariancie manualnym i automatycznym. Robot do czyszczenia wentylacji doskonale sprawdza się w przypadku długich kanałów, których operator nie jest w stanie skontrolować przy pomocy kamery ręcznej. Jego dodatkowym autem jest wbudowany system oświetleniowy. Oświetlenie pozwala na jeszcze bardziej precyzyjną ocenę stanu kanałów wentylacyjnych na całej ich długości, czego nie jesteśmy w stanie uzyskać posiłkując się latarkami ręcznymi. 

Robot do czyszczenia wentylacji: Nasza oferta 

Odpowiadając na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania klientów oferujemy trzy systemy inspekcji kanałów wentylacyjnych. To rozwiązania dedykowane do różnych zastosowań, dzięki czemu każdy może wybrać robota adekwatnie do swoich indywidualny potrzeb oraz warunków technicznych panujących w obiekcie. 

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących doboru systemu kontroli kanałów wentylacyjnych zachęcamy do kontaktu. Zespół FASTPOL to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w czyszczeniu wentylacji, którzy z pewnością pomogą w wyborze najlepszego rozwiązania.